Kiedy się zmotywować do kampanii z nadwagąKiedy się zmotywować do kampanii z nadwagą

Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz stan psychiczny ulega pogorszeniu. Dopada nas apatia , otępienie i bierność do wszystkich aktywności życiowych. Odmawiamy spotkań z przyjaciółmi. 

Ogarnia nas strach przed tym co pomyślą o nas obcy. Musimy więc coś z tym zrobić. Nadrzędnym działaniem kierującym do osiągnięcia szczęścia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy pobudek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to na przykład nowa sukienka, nowe kolczyki, wyjazd w wyśnione miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze dobre usposobienie, pochwała przyjaciół czy podziw w oczach nieznanych ludzi . Jak zatem zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Zamysł Twojej koleżanki nie są Twoim marzeniem. Pomyśl co powoduje u Ciebie tak silną chęć walki z otyłością?

2. Pozwól sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia powodzenia nigdy nie jest łatwa. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie w momencie gdy zdobędziesz sukces. To pozwoli Tobie wytrzymać w postanowieniu.

4. Chwal siebie i wyróżniaj nawet za małe sukcesy. Tylko nie łakociami. Kup sobie bilet do opery, wizyta u kosmetyczki, krawat .

5. Poszukaj kolegę, z którym możesz konkurować. Waszym celem będzie, kto pierwszy schudnie pięć kilogramów. Konkurowanie zazwyczaj pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę po raz kolejny.