Jak zaplanować ścianę nad pokojemJak zaplanować ścianę nad pokojem

Urządzenie własnego mieszkania oznacza ogromne wyzwanie. Zanim rozpoczniemy planowanie najczęściej nie wiemy, jak wiele czeka na nas decyzji. Przestrzeń w domu wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez przeglądanie portali o urządzaniu wnętrz oraz kartkowanie najnowszych magazynów.
Zwykle skupiamy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi kolej także na mniej ważne elementy wystroju wnętrza. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio o nią zadbać, gdyż każdy z lokatorów będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, potrzebne będą familijne fotografie. Dobrze wywołać je w różnych rozmiarach i oprawić w ramki o jednorodnej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje odpowiedniego miejsca, żeby rozwieszać familijne zdjęcia.

Dobrym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni nad schodami może być naklejenie dopasowanej do miejsca fototapety. Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie zyska parę metrów. Ciekawy wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było wyjść na włoską uliczkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo domowników.

https://zyczenia.eu/birthday/en/