Jak przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?Jak przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego malca. Właśnie dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby był to dzień wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie warto przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy malec jest fanem jednej bajki lub filmu warto zdecydować się na taki krok i poprosić gości, aby na zabawie pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestawać wyłącznie na przebraniach, ale zdecydować się także na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Także gry muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für kinder

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, dobrym pomysłem może być także zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony tylko do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (choćby nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, ale także wyglądają bardzo ładnie). Warto zapewnić także na słodsze przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko czekoladki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie przyjęcia organizowane będą różne zabawy ruchowe dobrze przygotować również wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.